כיצד לבחור תנור תעשייתי המתאים לנו

בחירת תנור תעשייתי דורשת השקעה. לכן אין להקל בכך ראש, ועליכם לוודא שתהיה התאמה מלאה לקריטריונים החשובים לכם ביותר. מיעילות, דרך אמינות ועד התאמה לצרכים שלכם, יש לכם הרבה מה לקחת בחשבון. כדי שתבחרו את התנור התעשייתי המתאים לכם ביותר, ריכזנו לכם כמה קריטריונים חשובים, שיעזרו לכם לבחור תנור יעיל שיתאים באופן מדויק ליישום שעליו למלא. 
להזמנת טכנאי תנורים תעשייתיים – חייגו אלינו
5537376 – 03 

דרישות טמפרטורה

אחד השיקולים העיקריים, אם לא העיקרי מכולם, בעת בחירת תנור תעשייתי הוא דרישות טמפרטורה לצד היישום הספציפי של התנור.

לתנורים תעשייתיים יש שלושה שלבים של עיבוד חום והם התחממות לטמפרטורה מסוימת, שמירה על הטמפרטורה שהוגדרה לפרק זמן מסוים והתקררות. שימו לב שהתנור יכול להגיע לטמפרטורה המקסימלית והמינימלית בהתאם לתהליכי הייצור, ושהוא יכול לשמור על הטמפרטורה לזמן הנדרש. 

דרישות הייצור

בחירת תנור לשימוש תעשייתי תלויה גם בסוג היישום, ובאופן השימוש בתנור. ישנן תנורי סטטיים אשר ממוקמים במיקום קבוע ומחוממים באופן מתמיד ואחיד, וישנם תנורי מסוע, אשר המוצרים נעים דרכם בצורה אוטומטית.
תנורי מסוע אולי דורשים השקעה גדולה יותר אך הם מציעים אוטומציה של תהליכי ייצור ומבטלים את הצורך בהתערבות אנושית. בנוסף, הם יכולים להתמודד עם נפחים גדולים ולכן מעולים עבור תהליכי ייצור בקנה מידה גדול, תוך שמציעים לכם גמישות בהיבטים רבים של השימוש.

מפרטי טכני

תנור תעשייתי צריך לבחור גם בהתאם לפרמטר נוסף והוא המפרט הטכני, כאשר הבחירה עומדת בין תנור סטנדרטי לבין תנור שמעוצב בהתאמה אישית. רגע לפני שאתם מחליטים, זכרו שתנורים סטנדרטיים אולי יתקשו לעמוד במשימות ספציפיות שיהיה עליהם למלא, וחשוב לבדוק שהם אכן יתנו לכם את המענה הטוב ביותר.
כך עם דרישות הטמפרטורה שלכם גבוהות מהרגיל, או שאתם זקוקים לכפתורי בקרה נוספים, או לדרישות מדויקות יותר של זרימת אוויר, עליכם לבחור בתנור שמותאם אישית לדרישות ולצרכים שלכם.
כיצד לבחור תנור תעשייתי?

החומר שממנו התנור מיוצר

חומרי הגלם המשמשים לייצור התנור משחקים תפקיד חשוב ומרכזי בעיצוב תנורים תעשייתיים ויש להם חשיבות עליונה. מכיוון שהטמפרטורות בתנורים תעשייתיים עשויות להרקיע, עליכם לשים לב בעיקר לסוג המתכת שממנה התנור מיוצר ולסוג הבידוד שמשולב בחלקיו השונים.
חומרי המתכת צריכים להיות עמידים מפני קורוזיה, כמו גם לגלות עמידות לטמפרטורות קיצוניות וחומר הבידוד צריך להיות יעיל ביותר, כאשר מלבד בידוד החום, עליו להציע בידוד כנגד רעשים. 

דפוסי זרימת האוויר

ניהול זרימת האוויר חשוב מאוד, ויכול מאוד להשפיע על הטמפרטורה בפנים התנור במהלך השימוש. כמו כן ככל שזרימת האוויר תהיה טובה יותר, כך תוכלו לשלוט בחום טוב יותר ולוודא שהטמפרטורה תהיה כמה שיותר אחידה. חשוב לציין שכל תנור תעשייתי עובד בצורה אחרת ואפילו החומרים שמשמשים לעיצוב התנור יכולים להשפיע על זרימת האוויר בתוכו, לכן שימו לב לנושא לפני ביצוע רכישה.
הקריטריונים שמופיעים לעיל יכולים לעזור לכם בעת בחירת תנור תעשייתי שיציע את התאמה מלאה לצרכים שלכם וימקסם את הייצור. שיהיה בהצלחה !