מה ניתן להכין בעזרת תנור קרמיקה מקצועי?

באמצעות תנור קרמיקה מקצועי ניתן לייצר מגוון עבודות מרהיבות מחימר, גלזורה, זכוכית ופורצלן. תנורי קרמיקה מגיעים לטמפרטורות מאוד גבוהות – בין 1000-1320 מעלות צלזיוס, דבר המאפשר לחומר להתייבש באופן יסודי, כאשר המוצרים המיוצרים עמידים ביותר ולכן יכולים להחזיק מעמד לאורך זמן תוך שמירה על המראה המקורי. באמצעות תנורי קרמיקה מקצועיים ניתן לייצר כלים רבים ויצירות אומנות, לכן קהל היעד המרכזי שלהם הוא כדרים. יחד עם זאת, ישנם גם אנשים פרטיים שתחביבם הוא עיסוק בקרמיקה. לצד יצירת מוצרי קרמיקה ניתן להשתמש בתנור קרמיקה מקצועי גם כדי לשרוף זכוכית או לצורך "פיוזינג" שמשמעותו כיפוף זכוכית. כדי לייצר מוצרים מזכוכית יש צורך בטמפרטורה שנעה בין 700 מעלות צלזיוס ל-900 מעלות צלזיוס. במידה שמעוניינים לייצר יצירות מקרמיקה ומזכוכית חשוב לוודא שהתנור מתאים לעבודה עם שני החומרים הללו. תנור כזה יאפשר עבודה בחום מאוד גבוה אך גם בטמפרטורות נמוכות יותר, כאשר יהיה ניתן לייצר גם עבודות הכוללות ציורים על גבי זכוכית, עבודות צורפות ועבודות פורצלן.

שלל מטרות ומגוון מאפיינים - איך בוחרים תנור קרמיקה מקצועי?

ניתן להבין שתנורי קרמיקה מקצועיים מאפשרים עבודה מגוונת ויצירתית גם לעוסקים במלאכה באופן מקצועי, כגון – כדרים וגם לאנשים שאוהבים לעסוק באומנות ולייצר כלים שונים כתחביב. נוסף על כך, נעשה שימוש בתנורי קרמיקה מקצועיים בבתי ספר ומתנ"סים בהם נלמדים שיעורי אומנות.

במידה שמעוניינים לרכוש תנור קרמיקה מקצועי לצורך ייצור עבודות שונות חשוב לדעת כיצד לבחור את התנור המתאים ולבחון בין היתר את העוצמה של התנור. להלן הסבר קצר על המאפיינים שרצוי לבחון כאשר בוחרים תנור קרמיקה מקצועי:

  • טמפרטורה – תנור קרמיקה מקצועי אמור להגיע לטמפרטורות גבוהות – עד 1320 מעלות צלזיוס. הגעה לטמפרטורה גבוהה מאפשרת לחומר להתייבש ולהישרף כהלכה עד להגעתו לתוצר מוגמר ועמיד.
  • נגישות – קיימים תנורי קרמיקה עם דלת קדמית וישנם תנורי קרמיקה עם דלת עילית. תנורים עם פתיחה קדמית נוחים יותר לעבודה וברוב המקרים מחירם גם גבוה יותר מתנורים עם פתיחה עילית.
  • גודל – תנורי הקרמיקה המקצועיים קיימים בגדלים שונים כאשר יש להתאים את הגודל הרצוי לייעוד של התנור. אם למשל מדובר על מפעל, יש צורך בתנור גדול מאוד בו יהיה ניתן לשרוף יצירות רבות, אך אם מדובר על סטודיו בו לומדים מספר מועט של משתתפים ניתן להסתפק בתנור קרמיקה קטן יותר.
  • כיווני חום – ישנם תנורים בהם החום מגיע משני כיוונים, בעוד באחרים החום מגיע משלושה ועד חמישה כיוונים. ככל שמספר כיווני החום גבוה יותר – כך השריפה יסודית יותר. יחד עם זאת, ניתן לייצר יצירות איכותיות גם עם תנורים שיש בהם פחות כיווני חום.
תנור