תיקון תנור קרמיקה

לא כולם מודעים לעובדה, כי תנור קרמיקה הוא החזק ביותר שקיים כיום בשוק. הוא נועד לשריפת כל מיני חומרים, לרבות – זכוכית, חמר או לחלופין פורצלן. מעלות החום הגבוהות ביותר מסבות לחומרים אלו להתייבש לחלוטין, מה שגורם להם להתנקות לגמרי מנוזלים, לשרת אתכם לטווח הארוך, ולחזק את איתנם. כאשר ישנה בעיה, ונדרש תיקון תנור קרמיקה, העבודה בבית העסק עשויה להשתבש, וישנו עיכוב של רצף עבודה שלם. בשל העובדה שמחירו של תנור קרמיקה נאמד במספר עשרות אלפי שקלים יש להשקיע בבעל מקצוע מנוסה, שיגיע לתקן אותו.

האם יש תיקון תנור קרמיקה בסיסי שביכולתכם לבצע, לפני אזעקת הטכנאי?

לפני שתרוצו להזעיק איש מקצוע, על מנת שיבצע תיקון תנור קרמיקה, יש כמה פעולות בסיסיות שאתם יכולים לעשות לפני. מומלץ שבשיחת הטלפון עם איש המקצוע תתארו בפירוט את הבעיה, מכל היבט אפשרי, אף במידה וזה נראה לכם אווילי, וכך אולי תחסכו את ההוצאה הכספית בגין ביקור שלו. יש שלוש פעולות אלמנטריות שביכולתכם לבצע, ואלו הן לפניכם –

  • בדקו מבעוד מועד את התקעים ואת השקעים של תנור הקרמיקה. במידה ותנור הקרמיקה בכלל אינו נדלק, משמע – בתנור הקרמיקה לא מופיע האור, ואין כל תגובה מצדו, סביר להניח, כי יש תרחיש בעייתי בתקע או בשקע שלו. במצבים כגון אלו לא יעזור לכם בעל המקצוע. מה שעליכם לעשות הוא להזעיק את שירותיו הנאמנים של חשמלאי, כמו גם לנסות להעביר את השקע של תנור הקרמיקה לשקע שונה.
  • במידה ותנור הקרמיקה מפיץ ריח לא נעים, ריח שרוף, אין זה מחייב שהוא נשרף. מאוד יכול להיות שפשוט נשארו לכם שאריות מהיצירה האחרונה שלכם. תוכלו לטפל בבעיה על ידי מציאת השאריות והוצאתן וניגוב המקום באמצעות מטלית לחה בתום כל הפעלה שלתנור הקרמיקה.
  • במידה וניסיתם בכל דרך להפעיל את תנור הקרמיקה, ולא צלחה דרככם, מאוד סביר להניח, כי השעון שלו אינו מאופס. הדבר יכול להתרחש כתוצאה, למשל, מהפסקת חשמל. יתכן שתנור הקרמיקה, בלחיצה על גבי הכפתור המתאים, יעבור למצב ידני, מה שיאפס את הטיימר שלו. כאשר תבחינו שהצג מראה 00, הפעילו אותו שוב, וכך תפתרו בנקל את הבעיה, הממש פשוטה להחריד הזאת.
תיקון תנור קרמיקה

האם תיקון תנור קרמיקה באמצעות החלפת תרמוסטט יענה על הבעיה?

במידה ואתם מריחים ריח שרוף מן תנור הקרמיקה, יש לשער, כי התרמוסטט שלו הוא מקור הבעיה. באופן כללי, התרמוסטט נועד לוודא כי עוצמת החום שלו תעצור בטמפרטורות הרצויות. ברגע שהוא מתקלקל, החום שאתם מכוונים אליו לא ייושם. מדובר אודות תיקון תנור קרמיקה שיכול להגיע לכדי כמה מאות ₪, אם לא יותר. על מנת לנסות ולהימנע מהוצאה כספית כה רבה, תחפשו את שעון החום החיצוני של תנור הקרמיקה. החלפת השעון כרוכה בכמה מאות ₪ מעטים, באם תחליפו אותו בעצמכם.