תנור ROHDE

תנור ROHDE הוא תנור הידוע באיכותו ובחומרי הגלם המשובחים מהם הוא בנוי. חברת ROHDE, חברה גרמנית ותיקה הקיימת כבר משנת 1933 מייצרת בתחום התנורים בעיקרתנורי קרמיקה, המשמשים בעיקר גם באמנות ולימוד אמנות במוסדות שונים כמו בתי ספר אומתנ"סים, אך כמובן ששימוש זה הוא רק קצה הקרחון. 

תנור זה משמש לשריפה במקומותרבים, החל ממפעלי תעשיה דרך פקולטות לאמנות ועד מתנ"סים או אנשים פרטייםהעוסקים באמנות. כיוון שהשימוש בו הוא בסדרי גודל שונים ולמטרות שונות יש לשים לבלתנור בו בוחרים, שיהיה תנור שמתאים לצרכים שלכם.

מאפייני תנור קרמיקה באופן כללי

  • חום גבוה: כאמור, התכונה העיקרית של תנורי קרמיקה בכלל, כולל תנורי  ROHDE אותו הוא מפיק, חום של 1000 עד 1300 מעלות. על מנת לייבש חימר וקרמיקה נחוץ חום גבוה מאוד ולכן רק תנוריםייעודיים לכך ובאיכות גבוהה יכולים לעשות זאת.
 
 
  • השימוש בתנורי ROHDE הוא כאמור בעיקר לשריפת קרמיקה אך גם לתנורים לכיפוף זכוכית בשל החום הגבוה אליו הוא מגיע. לכן הוא מכונה גם תנור שריפה,בעיקר בשימוש התעשייתי שלו. בנוסף לשריפת קרמיקה וזכוכית הוא משש בטמפרטורות נמוכות יותר גם לציור על זכוכית, פיוזינג, עיצוב תכשיטים וצורפות ועוד. הדבר תלויבסוג התנור. לא כל תנור קרמיקה יכול לשמש גם לפיוזינג או צורפות הדורשים טמפרטורות נמוכות יותר. לשם כך נדרשת תכנית מתאימה.
תנור ROHDE

איך לבחור תנור קרמיקה ?

חברת ROHDE היא חברה ידועה בתחומה, חברה בעלת ותק וניסיון רב, לכן אם כבר תנור קרמיקה- תנור של חברת ROHDE. זהו ללא ספק תנור איכותי ביותר, אך גם ברכישת תנור זה יש לשים לב שסוג התנור מתאים לצרכים שלכם. למה כדאי לשים לב?

  • גודל: ישנו הבדל בין גודל התנור הנדרש למטרת ייצור תעשייתי לבין שימוש פרטי או אפילו בבית ספר או מתנ"ס.
  • יכולת הזזה: ישנם תנורי קרמיקה המגיעים כעגלה ואז ניתן להניעם ממקום למקום. הדבר יכול להיות משמעותי למשל בבית ספר או מתנ"ס בהם יתכן שתהיה החלפת חדרים ולא מקום קבוע בו תערך הפעילות הדורשת שימוש בתנור קרמיקה.
  • פתח עילי או קדמי: ישנם תנורי קרמיקה עם פתח עילי וישנם כאלה עם פתח קדמי. תנור עם פתח קדמי יהיה ברוב המקרים נוח יותר לשימוש בגלל הנגישות הנוחה יותר וגם קרינת חום שמגיעה ממספר מקומות ושומרת על חום אחיד. עם זאת לרוב מחירו יהיהיקר יותר ביחס לתנור עם פתח עילי כך שיש לעשות את השקלול.
  • שימושים המתאימים לכם: ישנם כאמור תנורים בהם רק מערכת הפעלה עם טמפרטורות גבוהות מאוד כך שיתאים בעיקר לשריפת קרמיקה וייבוש חימר. ישנם כאלה שיש בהם אפשרות לשחק עם הטמפרטורה כך שתתאים גם לכיפוף זכוכית (פיוזינג) או צורפות.
  • איכות, אחריות ושירות: חשוב לבחור בחברה איכותית כמו ROHDE  המספקת אחריות וגם לקנות את התנור במקום ותיק כמו אברהם תנורים הידוע באיכות המוצרים וגם, לא פחות חשוב, באיכות השירות שהוא מספק ללקוחות.
תנור קרמיקה בעל פתח עילי